in , , ,

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme: En Etkili Yöntemler ve İpuçları

Kirpikler özellikle bayanlarda güzel görünmek için en büyük silahlardan bir tanesi. Kimi şanslı insanların doğuştan gelen bir özellik ile kirpikleri uzun olurken kimisinin ise ekstra çabalar ile kirpiklerine bakım yapmaları gerekiyor. Bazen ise aslında doğasında gür ve uzun olan kirpikler uyguladığımız yanlış bakımlar ve makyaj ürünleri yüzünden çelimsiz ve seyrek bir hale gelebiliyor. Eğer doğru bakımı kirpiklerinize uygulamazsanız ve alınması gereken besinleri almazsanız kirpikleriniz gür bir haldeyken zayıf görünmeye başlayabilir.

Bu konumuzda sizlere günlük hayattaki kirpik bakımının nasıl olmasından tutun ne gibi yöntemler ile kirpiklerinizi daha hacimli hale getirebileceğinizi anlatacağız. Anlatılan yöntemleri uyguladığınız takdirde çok daha hacimli ve gür kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme İçin Etkili Yöntemler

Kirpik uzatma ve gürleştirme
Kirpik uzatma ve gürleştirme

1-Vazelin sürebilirsiniz. Kirpiklerinizi uzatmak için tercihen yatmadan önce bir pamuklu çubuk yardımıyla yada eliniz temiz ise eliniz ile vazelin sürebilirsiniz. Eğer rahatsız olmadığınızı düşünüyorsanız vazelini gün içerisinde de kullanabilirsiniz.

Vazelin kirpiklerinizi nemli ve canlı tutar. Dışarıdan gelen kirli havadan da koruyarak kirpiklerinizin kurumasını engeller. Böylelikle kirpikleriniz zarar görmez ve daha kolay uzar ve gürleşir.

2-Besleyici yağları kullanın. Bir çok yerde de öneri olarak gördüğünüz gibi bilinen bir kaç doğal bakım yağlarından bir tanesini kullanabilirsiniz. Bu yağların hemen hemen hepsinin çalışma mantığı aynıdır. Kirpiklerinizi nemli ve ıslak tuttuğu için dışarıdaki kirden korur ve kurumasını engeller.

Bilinen yağlar arasından en iyileri zeytin yağı, badem yağı, E vitamini yağı gibi yağlardır. Bunlardan herhangi birisini alıp yine aynı şekilde gün içerisinde ya da yatmadan önce pamuklu çubuk yardımı ile kirpiklerinize sürebilirsiniz.

3-Yumurta beyazı ile hint yağı karışımını uygulayın. Yumurtanın oldukça protein zengini olduğu halk arasında bilinen bilgiler arasında. Yumurta beyazı ile kimi insanlar saçlarını güçlendirmek için düzenli olarak yıkadığı dahi görülmüştür. Bu işlemin aynısını dilerseniz kirpikleriniz içinde kullanabilirsiniz.

Yumurtadan yumurtanın beyazını ayırın ve eşit miktarda olacak şekilde hint yağı ile karıştırın. Yaptığınız bu karışımı her iki kirpiğe de bir pamuk veya fırça ile uygulayın.

4-Kirpik bakım losyonu veya serumunu deneyebilirsiniz. Markadan markaya değişkenlik göstererek içerisindeki maddeler değişkenlik gösterse de bu tarz serumlar kirpiklerinizin daha hızlı uzamasını ve daha hacimli görünmesini sağlayabilir.

5-Beslenmenize dikkat ederek gerekli besinleri alın. Vücudumuzun doğru bir şekilde çalışmasını istiyorsak zaten doğru bir şekilde beslenmemiz gerekir. Kirpiklerimizin de daha sağlıklı olabilmesi içim B kompleks vitaminler, biotin tarzı besinler almamız gerekiyor. Kirpiklerimiz de saçlarımız gibi protein, biotin gibi elementleri yapısında bulundurmaktadır. Eğer beslenmemiz düzgün değilse vücudumuzda bu elementler bulunmadığı takdirde kirpiklerimiz uzayamaz ve hacimsiz kalır.

Bakım İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Eğer günlük makyaj yapıyorsunuz mutlaka yatmadan önce kirpiklerinize uyguladığınız makyajı temizleyin. Aksi takdirde uyuduğunuzda zaten gün boyu kirpiğinizde kalan makyaj kuruluğa sebep verip kirpiklerinizin zarar görmesine sebep olacaktır.
  • Kirpik kıvırma aleti ile kirpiklerinizi kıvırırken çok fazla zarar vermeden bu işlemi yapmaya çalışın. Aşırı sert kullanırsanız kirpiklerinizin kırılabilir ve hasar görebilir. Bu yüzden de kirpiklerinizin uzaması yavaşlayacak ve daha hacimsiz görünmeye başlayacaktır.
  • Bilmediğiniz makyaj ürünlerini asla kullanmayın. Makyaj ürünlerinin içerisinde kimyasal maddeler olduğundan dolayı bilinmeyen makyaj ürünleri yalnızca kirpiklerinize değil tamamı ile cildinize ve gözlerinize dahi zarar verebilir. Makyaj ürünlerini alırken bilindik ve güvenilir markalar tercih etmeye özen gösterin.
  • Göz kapaklarınıza masaj yaparak göz kısımlarının rahatlamasını sağlayıp kirpiklerin daha hızlı uzamasını tetikleyebilirsiniz. Bu işlemi günde yaklaşık 5-10 dakika yapmanız yeterli olacaktır.
  • Kirpiklerinizi dikkatli bir şekilde kirpik tarağı ile taramanız kirpiklerinizin daha temiz kalmasını sağlayacaktır. Açılan gözenekler daha iyi hava alıp kirpiklerinizin uzamasında yardımcı olacaktır.
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kim Hyun Joong Kimdir? Hayatı, Dizileri ve Şarkıları

Snapchat Nedir, Snapchat Nasıl Kullanılır?