in , , ,

Snapchat Nedir, Snapchat Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulaması rakiplerine göre piyasaya daha geç çıkmasına rağmen kısa zamanda en sevilen uygulamalar arasında yerini aldı. Özellikle son yıllarda ünlülerin snapchat paylaşımları yapmasıyla uygulamaya rağbet daha da arttı. Birçok kullanıcı Snapchat uygulamasını indirdikten sonra kullanamayıp silmek zorunda kaldı. Şimdi sizlerle snapchat nedir, snapchat uygulaması nasıl kullanılır, snapchat ile neler yapılabilir hep beraber inceleyelim.

Snapchat Uygulaması Nasıl Yüklenir?

snapchat
snapchat

Snapchat uygulaması kurulumu en kolay uygulamalardan birisidir. Android işletim sistemleri için Google Play, iOS işletim sistemleri için App Store dan uygulamayı telefonunuza indirebilirsiniz. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra uygulamayı açarak kaydol kısmından kullanıcı adı, şifre, e-posta adresi telefon numarası ve doğum tarihi gibi kişisel bilgileri girdikten sonra hesabınızı rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Üyeliğiniz ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra telefon rehberinizdeki kişilerden uygulamayı kullananları görebilir, onlara arkadaşlık isteği yollayabilir veya yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Maalesef şuan için Facebook, instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarındaki hesaplarınızla giriş yapamıyor ve buralardaki kişi listelerinizi göremiyorsunuz.

Snapchat Nasıl Kullanılır?

Hesap kaydı oluşturup oturumu açtığınızda ilk olarak karşınıza kamera uygulaması çıkacak. Ekranın altındaki yuvarlak butona parmağınızı basılı tuttuğunuzda video çekimi yapmanıza olanak sağlar, yine aynı yuvarlağa veya ekranın herhangi bir yerine tek tıklama yaparsanız fotoğraf çekebilirsiniz. Ekranın sol üst köşesindeki şimşek işareti ile flaş açılıp kapatılabilmektedir. Ekranın sol üst köşesinde ise ön kamera veya arka kamera tercihini yapabileceğiniz kamera değişim butonu bulunmaktadır. Ekranın sol alt köşesinde bulunan kare buton ile arkadaş listenizden gelen özel snap mesajlarını görüntülemeniz mümkündür. Yine ekranın sağ alt kısmında bulunan üç çizgi de arkadaşlarınızın Snapchat hikayelerine ulaşabileceğiniz butondur. Ekranın orta bölümünde hayalet şeklinde bulunan ikonda ise sizi Snapchat hesabınıza götüren buton yer almaktadır.

Peki, Snapchat Hesap Ayarları Nasıl Yapılır?

Snapchat uygulamasında kamera bölümü açıldığında üst orta bölümde yer alan hayalet ikonuna basarak hesap ayarlarına gidebilirsiniz. Burada açılan hesap ayarları bölümünde Beni ekleyenler, Arkadaş Ekle ve Arkadaşlarım bölümünü görebilirsiniz. Uygulamada yeni arkadaş eklerken arkadaş ekle bölümünden kullanıcı adları bilinen arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz.  Bu kısmın en zevkli yanı ise arkadaşınız yanınızda ise iki telefonda da aynı bölümü açarak sarı tuşa basılı tutarak telefonları birbirine okutmanız arkadaşınızı listenize eklemenizi sağlayacaktır. Aklınıza takılan sorular olduğunda üst köşede bulunan soru işaretine tıklayabilir ve buradan bilgi alabilirsiniz. Sarı kare kod alanına tıklayarak da profil resminizi değiştirebilir veya o anda fotoğrafınızı çekebilirsiniz.

Arkadaşlarımızın Snaplerini Nasıl İzleriz?

Uygulamada kamera bölümü açıldıktan sonra ekranı sola kaydırırak üç çizgi butonuna tıklayabilir ve hikayeler bölümüne rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu bölüm bizlere arkadaşlarımızın son bir gün içerisinde çekilmiş olan Snap’lerini görmemizi sağlar. En ilginç özelliklerden birisi de eğer snap izlerken ekran görüntüsü alırsanız karşı tarafa bildirim gider ve haberdar olur. Eğer farklı kişilerle arkadaşlık etmek istiyor veya farklı fotoğraf veya video görmek istiyorsanız hiç üzülmenize gerek yok. Snapchat uygulaması bu sorunu düşünerek canlı ve discover bölümleri ile dünyanın her yerinden video veya fotoğraf görmenize olanak sağlamaktadır.

Snapchat’te Canlı Arama İle Video Görüşmesi Nasıl Yapılır?

Snapchat en son güncellemeleri ile artık sesli ve görüntülü konuşma yapmaya da olan sağlamaktadır. Tabii bunun için iki arkadaşın mesajlaşma bölümünde olması gerekmektedir. Bu bölüm uygulama açıkken ekranı sağa kaydırdığınızda otomatikman açılmaktadır. Sonra kiminle konuşmak isterseniz ona tıklayarak sohbet sayfasının en altındaki arama butonundan ulaşabilirsiniz.

Snapchat Yüz Değiştirme Nasıl Yapılır?

snapchat yüz değiştirme
snapchat yüz değiştirme

Snapchat uygulamasını bu kadar popüler yapan ve en özgün özelliği ise hergün yenileri eklenen yüz değiştirme efektleri. Birbirinden komik onlarca yüz değiştirme ikonu ile yüzümüzün şekli ile oynayabilir ve hatta sesimizi bile değiştirebiliriz. Sadece ses ve yüz değiştirmenin ötesinde kimi zaman ağzınızı açarak kimi zamanda kaşınızı kaldırarak ilginç sürprizlerle karşılaşmanız mümkündür. Bu bölümü kullanmak için kamerada yüzümüze uzun basmamız ve kameranın yüzümüzün hatlarını çizmesini beklememiz yeterlidir. Bu işlemden sonra alt kısımda birbirinden güzel birçok efekt açılacaktır. Bu kısmın en ilgi çeken özelliği ise her gün bir yenisinin eklenmesi ve gün geçtikçe özgün efektlerin ortaya çıkmasıdır. Gönderilen hikayeleri istediğiniz kadar izleyebiliyorken snapleri sadece 1 ya da 2 kez izleyebilirsiniz.

Snapcat Ekranında Görüntülenen İkonlar Ne Anlama Geliyorlar?

Snapchat uygulamasını kullanmaya başladığınızda sohbet esnasında farklı farklı ikonların ekranda belirdiğini mutlaka görmüşsünüzdür. Peki, Snapchat ekranında görünen ikonlar ne anlama gelmektedir? Uygulamanın en keyifli kısmından biri de işte burada ortaya çıkmaktadır. Şimdi sizlerle bu ikonları ve anlamlarını paylaşalım;

 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kirpik Uzatma ve Gürleştirme: En Etkili Yöntemler ve İpuçları

Artık Yıl Nedir, Artık Yıl Nasıl Hesaplanır?